Сьогодні у Києві

Артефакти Києво-Печерської лаври представили на міжнародній виставці у Стокгольмі: фото

Артефакти Києво-Печерської лаври стали експонатами міжнародної виставки, присвяченої тисячолітнім стосункам України та Швеції.

Про це повідомили на сторінці Національного заповідника. 

Унікальні експонати представили на міжнародній музейній виставці “Перехрестя: Швеція — Україна (1000 років)”, що відкрилася в Armémuseum (Музей шведської армії) у Стокгольмі.

Відвідувачі можуть побачити дві памʼятки українського сакрального мистецтва — оксамитовий покров “Не ридай мене, Мати”, нині відомий як “Мазепинський воздух”, а також гравюру з Патерика 1661 року, що видали у лаврській друкарні.Артефакти Києво-Печерської лаври представили на міжнародній виставці у Стокгольмі: фотоТакі покрови, пошиті з дорогоцінних тканин і часто оздоблені вишивкою, використовували під час літургії для накриття посудин зі Святими Дарами. За грецькою традицією їх називали “воздухами” або “аерами”, адже первісно воздухи виготовляли з особливо тонких напівпрозорих матерій, що відобразилось у їхній назві.

До Лаври оксамитовий воздух потрапив як молитовний дар за родину Мазеп. На це вказує зображення гербу гетьмана “Курч”, розташоване в нижній частині покрову, та образи покровителів мазепинського роду: Марії Магдалини, Іоанна Предтечі, архідиякона Стефана і мучениці Юліанії. 

Сюжетні й орнаментальні зображення на “Мазепинському воздуху” гаптовані золоченими й срібними нитками та вишиті шовком. Вони мають багате декорування перлами та різноколірним камінням у срібних кастах. Іконографія воздуха не має аналогів серед пам’яток українського церковного гаптування XVII ст. і носить виражений програмний характер, пов’язаний з молитвою за родину Івана Мазепи у Києво-Печерській лаврі.Артефакти Києво-Печерської лаври представили на міжнародній виставці у Стокгольмі: фотоГравюра з Патерика 1661 року належить авторству видатного українського гравера по дереву ХVII ст. Іллі. Вона вписана в подвійну рамку рослинного орнаменту, відтворює історію варяга Шимона Африкановича, чиїм коштом заклали кам’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці. Артефакти Києво-Печерської лаври представили на міжнародній виставці у Стокгольмі: фотоВиставка, що проходить у Стокгольмі, є одним із найбільших міжнародних історичних проєктів України часів незалежності.

Рекомендуем посмотреть:  Якими стали вулиці Києва у січні після "очистки" від незаконної реклами: фото

На ній представили унікальні артефакти з майже 30 музеїв, архівів, бібліотек України та Швеції, зокрема оригінальні експонати з колекцій 16 музеїв та заповідників, бібліотеки із різних регіонів України.Артефакти Києво-Печерської лаври представили на міжнародній виставці у Стокгольмі: фотоЕкспозиція розкриває українсько-шведські звʼязки впродовж тисячоліття — від доби вікінгів та Київської держави до сьогодення.

“Наш Київ” вже писав, що “Скіфське золото” повернули в Україну — скарби зберігатимуться у Києві.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close