Сьогодні у Києві

У Києві відновлюють купол Будинку вчителя, який постраждав після обстрілу: фото

У Києві на вулиці Володимирській відновлюють скляний купол Будинку вчителя, який був пошкоджений вибуховою хвилею під час обстрілу столиці у 2022 році.

Про це повідомили в журналі Pragmatika.

Відновлювальні роботи перебувають на завершальному етапі. Скляний купол вже відреставрували. Наразі залишилося провести демонтаж та реставрацію зовнішньої драбини на купол. 

У Києві відновлюють купол Будинку вчителя, який постраждав після обстрілу: фото

“Кожен з елементів скління — унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали”, — наголосив директор музею Олег Стешук.

Конструкцію купола залишили автентичною, якою її спроєктував архітектор Павло Альошин. Фахівці провели стабілізацію металевих конструкцій і скління гартованим склом на площі понад 500 м.кв. Також організували систему водовідведення та вентиляції. 

Нагадаємо, відбудовою Будинку вчителя займається Всесвітній фонд пам’яток (WMF) за фінансової підтримки США. Будівля має історичне значення, оскільки у січні 1918 року в ній провели засідання Центральної Ради, проголосили створення УНР та прийняли IV Універсал.

Раніше ми писали, що Арку свободи українського народу, яка до 14 травня 2022 року називалась “Арка Дружби народів”, демонтувати не збираються, але оновлять простір поряд зі спорудою.

Джерело

Рекомендуем посмотреть:  З мозаїчного панно на бульварі Лесі Українки прибрали кондиціонери: фото
Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close