Сьогодні у Києві

Зелені зони Києва реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності: деталі

 У 2024 році зелені зони у Києві реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності — першочергово ті об’єкти, які перебувають у безпосередній близькості до медичних закладів. 

Про це повідомили на Офіційному порталі Києва.

Зокрема, для формування безбар’єрних умов, інклюзивних і комфортних середовищ для військових та цивільних громадян у 2024 році запланували облаштувати:

  • сквер на розі вулиць Володимира Вінниченка та Павлівської в Шевченківському районі біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України;
  • сквер у пров. Чеховському в Шевченківському районі біля Інституту травматології та ортопедії НАМН України;
  • сквер на вул. Федора Максименка, 19 і парк культури та відпочинку “Пуща-Водиця” в Оболонському районі біля Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни;
  • сквер на вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5 у Дніпровському районі біля амбулаторії № 3;
  • парк біля Центру культури та мистецтв Дніпровського району поруч із Київською міською клінічною лікарнею № 11.

При проєктуванні доступного і безбар’єрного простору фахівці використовуватимуть загальні нормативи — сходи та супутні елементи проєктуватимуть із дотриманням вимог державних будівельних норм, щодо інклюзивності передбачили влаштування тактильних смуг на прилеглих просторах.Зелені зони Києва реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності: деталіНа всіх частинах пішохідного шляху, що перевищує ухил 5%, встановлять пандуси.

Під час проєктування тротуарів і пішохідних доріжок враховуватимуть ширину смуги руху крісла колісного, людини на милицях, із ходунками, з дитячим візочком — мінімальна ширина пішохідних доріжок для двобічного руху становитиме не менше 1,8 м.

Рекомендуем посмотреть:  Під наглядом зоозахисників у Києві демонтуватимуть МАФи : причина

Лавки розташовуватимуть у спеціальних кишенях чи на тротуарах із твердим покриттям, щоб залишався нормативний прохід для двобічного руху. Біля лавки буде місце принаймні для однієї особи на кріслі колісному або для дитячого візочка. 

Для належного рівня освітленості (та уникнення світлового забруднення) передбачили роботу ліхтарів із розсіяним світлом.Зелені зони Києва реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності: деталіУсі об’єкти для майданчиків — вуличні меблі, ігрове обладнання, спортивне знаряддя тощо — встановлюватимуть із урахуванням безпечності та дружності до людини і навколишнього середовища, з дотриманням відповідних технологій. 

Для попередження травм у разі падіння, ігрові майданчики обладнають ударопоглинальним покриттям.

На перехрестях основних пішохідних шляхів встановлять навігаційні покажчики. 

Крім того, в добре освітлених зонах розмістять пілони з план-картою місцевості з позначенням знакових об’єктів і транспортних вузлів — інформація на них буде дублюватися з використанням шрифту Брайля.

Нагадаємо, Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату підписав Меморандум з центром реабілітації і протезування для постраждалих від війни Superhumans Center.  

Фахівці та консультанти Superhumans братимуть участь у всіх етапах реконструкцій парків і скверів, починаючи з проєктування.

Джерело

Показати статті

Рекомендуємо:

Leave a Reply

Close